21 грудня з учнями 1 класу педагог-організатор Кіндратенко О.Д. провела годину спілкування "Зима прийшла і празничків привела"
В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята починаються 4 груднязі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо у зиму». Цей день віщує, яким буде наступний рік: урожайним чи ні, посушливим чи дощовим. З цього дня у хліборобському розумінні починає спочивати земля, яку не можна копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня). Обряди зимового циклу пов'язані не тільки з періодом очікування весни як часу сівби, а й з давніми міфами про народження Всесвіту.
У зимовому цикл іпростежується двочастинна структура давньої обрядовості: зустріч - проводи. Зустріччю предків на Свят-вечір розпочинався період найважливіших зимових свят - Різдвяні свята, котрі закінчувалися проводами на Водохреща. Різдвяний цикл свят був пов’язаний із відродженням нового сонця, яке відтоді починає щораз вище підноситися і тепліше пригрівати. У ньомубуло найбільше обрядових дійств, якими намагалися забезпечити здоров’я, щастя і достаток; багато з них також було спрямовано на вшанування покійнихпредків. У цей періо дукраїнці колядували та щедрували – співали ритуальних пісень-побажань господарям осель та їхнім домочадцям.
Мета :
- Поглибити знання дітей про зимові свята нашої країни.
- Розвивати образне мислення.
- Прищеплювати любов і повагу до нашого народу, його традицій та обрядів.
- Розширити кругозір дітей, збагатити знаннями про святого Миколая.
- Розвивати пам’ять, увагу, творче мислення.
- Розкрити поняття любові до ближнього, добродійства.
- Відтворити обряди проведення свята Миколая, показати їх красу, виховувати бажання впроваджувати і оберігати народні звичаї, розвивати усне мовлення, викликати у дітей бажання робити добро, виховувати почуття любові до традицій рідного краю.
|