Як підняти настрій
Говорять, що від настрою залежить те, наскільки успішним буде день, тиждень, рік. Невже від настрою може залежати, як пройде все життя?! Вірити в це чи ні – справа особиста. Але вплинути на свій настрій можна.
Декілька засобів «підняти» настрій, можливо, стануть у пригоді. Отож,
бігаємо – вплив цього виду рухів на організм досліджують давно. Вчені прийшли до наступних висновків: ті, хто регулярно бігають, більш життєрадісні, щасливі, оптимістичні, ніж ті, хто з певних причин не робить цього. Діяльність певних внутрішніх органів активізується, з’являються гормони «гарного настрою». Саме тому після фізичного навантаження просто неможливо не посміхатися. Біг може замінити швидка хода. Як радять фахівці – по півгодини не менш, ніж п’ять разів на тиждень. Якщо і це виявляється неможливим, знайдіть десять хвилин – це інтервальний метод – і настрій Вам гарантовано!
дивимося – унікальні властивості фотографії! Виявляється, що звичайні фото – це не тільки минуле, а також щасливе сьогодні. Коли ми переглядаємо зображення радісних, кумедних моментів нашого життя, підвищується самооцінка(!), з’являються сили і покращується настрій! Фотографуйте на здоров’я! Себе, близьких, красиві пейзажі, незвичайні подробиці. А коли, раптом, стає сумно – можна переглянути улюблені фото. Така собі «фототерапія»!
слухаємо – здавна люди мали звичку прислухатися до звуків природи – степу, лісу, річки. Саме вони, ці звуки, були своєрідною «колисковою» цивілізації. Вчені доводять, що прослуховування «природної музики» - шуму хвиль, шурхоту листя, співу птахів – підвищує настрій з ефектом, що тримається не менше доби (!)
насолоджуємося пахощами – наш ніс знає вірний шлях до щастя. Він «відчуває» те, що може покращити наш настрій. Як справжній перемикач, пов’ язаний з відповідними зонами мозку, що відповідають за емоції, ніс сигналізує: «Радій!». Фахівці радять скористатися:
- ароматом лаванди для заспокоєння та зосередження;
- ароматами свіжих трав – для підняття самооцінки, відчуття легкості та впевненості в собі;
- лимоном, апельсином, або іншим цитрусом – для термінового ефекту підвищення настрою.обіймаємося – тісні контакти теж сприяють появі «гормона щастя», але, нажаль, ненадовго – хвилин на вісім-десять. Потім настрій повертається до середньої норми. Тож обіймаємося з коханими, вітаємося за руку із знайомими і взагалі контактуємо за будь-якої можливості, тісно і доброзичливо. При умові, що інша сторона не проти (!) такого наближення до її особистої території.
їмо і п’ємо – «гормону щастя», що відповідає за наш настрій, потрібна особлива речовина, що не може бути продукована людським організмом. Її ми отримуємо з їжі, а саме (!) – з свіжого домашнього молока, сиру, йогурту, яйців та арахісу.
Гарного Вам настрою за будь-якої погоди!
Нехай Ваш внутрішній «барометр» завжди показує «ясно»!