Діти, збираємося до школи!
На що повинні звернути увагу батьки
- Дуже важливо, щоб у дитини був різноманітний досвід спілкування із незнайомими людьми – дорослими і дітьми. Дозволяйте дитині спробувати це у дитячому садочку, в магазині, у поліклініці, парку і т.д.
- Деякі діти губляться «у натовпі». В якості тренування беріть іноді дитину на великі веселі міроприємства, на базар, тощо.
- Готуйте дитину до того, що у школі вона може зіштовхнутися з негативними оцінками своєї роботи. Дитина повинна розуміти: ви даєте оцінку не її особистості в цілому, а конкретному вчинку.
- Домашні розуміють дитину «з півслова» . Але не варто чекати такого ж від учителя та однолітків. Просіть свою дитину повідомляти про свої бажання, по можливості організовуйте такі ситуації, коли їй потрібно буде попросити про допомогу незнайому людину.
- Бажано, щоб дитина звикала працювати самостійно і не вимагати заохочення від дорослих. Адже на уроках вчитель не має змоги приділити однакову увагу кожному. Поступово переставайте хвалити дитину за кожен крок у роботі – хваліть за готовий результат.
- Привчайте дошкільника спокійно сидіти і працювати протягом певного часу. Включайте у розклад дня різноманітні заняття, змінюючи спокійну роботу за столом з рухливими іграми. Тоді дитині буде легше увійти в ритм урок-перерва. Особливо це важливо для збудженої і рухливої дитини.
- На початку навчання у школі дитина не повинна вміти гарно читати і писати. І все ж таки новий важливий період у своєму житті краще починати із відчуття «я можу робити ось це і це» ніж з відчуття «я не вмію нічого, що уміють інші діти».
- Привчайте дитину уважно слухати інструкцію і виконувати її, тоді у школі ваш першокласник буде почувати себе впевненіше.
Підготувала: практичний психолог
Романюк Л.О.