Вівторок, 28/Січ/2020, 20:04Вітаю Вас Гість | RSS
РОКИТНЯНСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2
Меню сайту
Категорії розділу
Освіта [7]
Все про освіту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 143
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звіт директора школи за 2018-2019 н.р.


 

 

 

 

 

 

З В І Т

директора

Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Рокитнянської районної державної адміністрації

Київської області

Литвиненка Олександра Івановича

2018-2019 н.р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     На виконання наказу МОН України №178 від 23.03.2005 р. «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, сьогодні 4 червня 2019 року я пропоную вашій увазі перед вами звіт про підсумки роботи за 2018-2019 н. р. Цей звіт не тільки мій, цей звіт про спільну роботу заступників директора, педагогічного колективу разом з батьківським комітетом, учнівського самоврядування, технічного персоналу школи. Ми працювали разом намагаючись поважати й розуміти один одного, враховуючи думки кожного, створюючи сприятливі умови роботи вчителя та навчання учня.

     Основним завданням керівника вбачаю створення у навчальному закладі належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти.

     Традиційно працівниками школи ведеться облік дітей шкільного віку та дітей, яким виповнилось на 1 вересня поточного року 5 років, котрі проживають на території обслуговування нашої школи. Для цього проводиться відповідна робота, видається наказ по школі, складається розклад занять для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад, проводиться роз’яснювальна робота з батьками.  На даний час у закладі навчається 217 учнів.

     Для здобуття якісної освіти нашим вихованцям створювались належні умови: до варіативної складової навчального плану були введені за бажанням батьків і учнів різні спецкурси, курси за вибором  та факультативи, які викладали досвідчені педагоги. Учні залучалися до різних конкурсів, олімпіад з базових дисциплін, де показували добрі результати. Це свідчить про результативність роботи з обдарованими дітьми.

    Протягом року проводилась цілеспрямована робота щодо покращення показників якісного складу педкадрів, створювались умови для самоосвіти, безперервного  підвищення кваліфікації. На сьогоднішній день у  школі працює 26 педагогічних працівників, з них:

 • мають вищу освіту – 25,
 • мають середню спеціальну освіту – 1,
 • учителів вищої кваліфікаційної категорії – 16,
 • учителів першої кваліфікаційної категорії – 7,
 • учителів другої кваліфікаційної  категорії – 2,
 • учителів-спеціалістів – 1,
 • мають звання «учитель-методист» – 3,
 • мають звання «старший учитель» – 10,
 • нагороджені знаком «Відмінник освіти України» 1.

     Методична роботи школи спрямована на пошук досконалих шляхів навчання та  виховання, вдосконалення методичного забезпечення навчально-виховного процесу відповідно до потреб школи.

    Педагогами ведеться систематична робота з обдарованими дітьми. З метою виявлення, навчання та розвитку обдарованих учнів, враховуючи освітні потреби, можливості та пізнавальні інтереси школярів, у робочому навчальному плані було виділено години на проведення курсів за вибором: у 7 класі «Психологія спілкування»,  у 9 класі  0,5 години  «Правова освіта неповнолітніх: практичні аспекти», 0,5 години «Основи повноцінного харчування людини», у 10 класі  1 годину «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу».

   Було виділено години для індивідуальних та групових занять: у 2-4 класах по 2 години, у 5 класі по 1 годині з  математики та природознавства, у 6-10 класах по 1 годині з  біології, у 7 класі  0,5 години з географії, у 8 класі 1 годину з фізики.

     У навчальному році приділялась належна увага позакласній роботі, проводились предметні тижні і загальношкільні свята.

   Робота шкільного коллективу сприяє виявленню та підтримці талановитої молоді, створенню умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати.

    Команди учнів школи брали активну участь у районних спортивних змаганнях. Команда дівчат та хлопців посіли І місця на районних змаганнях з футболу, волейболу та настільного тенісу. А саме, команда хлопців, в яку входять: Федоренко Максим (9 клас), Сокирка Іван (9 клас), Горобінський Іван (8 клас), Дроба Олександр (8 клас) та  дівчат: Поліщук Надія (9 клас), Філоненко Софія (8 клас), Козачун Вікторія (8 клас), Слободян Марія (7 клас), Ошийко Дарина (6 клас).

    Протягом 2018-2019 навчального року учні школи приймали активну участь у районних конкурсах, де вибороли багато призових місць та були нагороджені грамотами відділу освіти.

   За підсумками районних конкурсів творчих робіт учнівської молоді ЦДЮТ Рокитнянського району до нагороди представлені такі учні: Смолінська Ангеліна (6 клас, гурток «Витинанка»), Іщенко Марія (7 клас, студія образотворчого мистецтва). 

   За активну участь у шкільних та районних заходах були нагороджені грамотами: учнівський колектив 7 класу в номінації «Клас року»;  в номінації «Лідер року» - Липовенко Ольга (7 клас), Поліщук Надія (9 клас).

 У школі проводиться контрольно-аналітична діяльність. Відвідано та проаналізовано виховні заходи, проведено 6 засідань ради з профілактики правопорушень, 27  позакласних виховних заходів.

   Учні школи  брали  участь у  конкурсах та різних заходах:

- мистецько-патріотичному  конкурсі «Афганська війна очима дітей»;

-  конкурсі плакатів  «Безпека дорожнього руху – це життя»;

- Всеукраїнському конкурсі фотографій «Неосяжна  моя Україно!»;

- Всеукраїнському конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої», присвячено Шевченківським дням;

- Всеукраїнській акції «Годівничка»;

- дитячої творчості «Умілі ручки»;

- фестиваль «Сузір’я талантів»;

- народної творчості «Вишиванка»;

- квест «Шлях до Тараса»;

- екоквест «Живчик»;

- акція «Великдень без пластику».

     Команда учнів старших класів 30.05.2019 року брала участь у військово-патріотичній грі «Джура».

   З 27.05 по 06.06.2019 року працював  мовний табір, робота якого була спрямована на поглиблене вивчення англійської мови. У таборі  перебували 33 учнів, для яких педагогічні працівники організовували конкурсні програми, ігри, покази англомовних мультфільмів. Діти щоденно брали участь у різноманітних  заходах та вивчали англійську мову.

    У 2018-2019 навчальному році у школі працювали такі методичні підрозділи:

 • методична рада (голова Островська Л.І.);
 • ШМО вчителів початкових класів (керівник Бурчак Л.М.);
 • ШМО вчителів гуманітарного циклу (керівник Мітлицька О.В.);
 • ШМО вчителів природничо- математичного циклу (керівник Аксьонова С.В.);
 • ШМО вчителів технічно - естетичного циклу (керівник Цимбал Т.М.);
 • ШМО класних керівників (керівник Пономаренко С.М.);
 • творча група вчителів (керівник Шаравара Н.Я.).

     Плани роботи методичних підрозділів виходили із змісту науково-методичної проблеми школи. Під час проведення засідань ШМО, творчої групи протягом навчального року проводилося  вивчення, опрацювання інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу, змісту, форм і методів проведення уроків та позакласних заходів, новинок психолого-педагогічної літератури; обговорювалися актуальні проблеми навчання та виховання учнів, вчителі проводили відкриті уроки, ділилися досвідом своєї роботи. Методичні підрозділи проводили моніторингові дослідження якості навчальних досягнень школярів з базових дисциплін.

     Підвищенню та удосконаленню педагогічної майстерності вчителів сприяла  чергова  атестація,   внаслідок    якої    було     підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та  педагогічне звання «учитель-методист» учителю  історії Шараварі Н.Я., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» учителю  англійської та німецької мов, зарубіжної літератури Мітлицькій О.В. та вчителю початкових класів Козловій Ю.А., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» учителю  фізичної культури та захисту Вітчизни Буслу Р.М.

     Протягом навчального року впроваджувались елементи інноваційної діяльності за програмою сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» (практичний психолог Романюк Л.О.), проекту «Науково-організаційне забезпечення профілактики ВІЛ/СНІДу через систему освіти» (вчитель основ здоров’я  Бондаренко Л.Д.), проекту «Освіта для стійкого розвитку в дії», (вчитель історії та правознавства Шаравара Н.Я., вчитель початкових класів Бездітна Т.Г.), проекту «Культура добросусідства» (класні керівники 4 класу Хохич Л.І., 8 класу Коваль Н.О.).

     Вчителі Мітлицька О.В., Козлова Ю.А., Драга Л.П., Мирончук Н.Я., Переклад В.Й., Островська Л.І., Коваль Н.О., Литвиненко О.І. пройшли курсову перепідготовку  у  КОІПОПК.

     Свідченням реалізації науково-методичної проблеми школи є успіхи учнів у І-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. У І етапі олімпіад взяли участь 195 учнів, у ІІ етапі - 47 учнів. Учасники ІІ етапу здобули 25 призових місць, з них 4 перших, 8 других, 13 третіх. Учениця 10 класу Липовенко Аліна зайняла І місце з історії ІІІ етапі,  І місце з географії ІІ  етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учениця 9 класу М'якшило Анастасія у ІІ етапі олімпіад здобула І місце з біології та стала переможцем ІІІ етапу олімпіади з біології (ІІІ місце).

     У 2018-2019 навчальному році у школі продовжував працювати первинний осередок МАН. Членами НТУ (слухачами) були 5 учнів.

     37 учнів 3-10 класів брали участь у І етапі XVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, 3 учні – у ІІ (районному) етапі. Учениця 4 класу Сапожнік-Кіндюшенко Богдана здобула ІІ місце у ІІ (районному) етапі.

     У І етапі VІІІ Міжнародного  мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка брали участь 15 учнів 5-10 класів, 3 – у ІІ (районному) етапі. Призові місця у районному етапі здобули учениця 7 класу Чайка Катерина (І місце) та 8 класу Приймачук Юлія (ІІІ місце).

     Учні школи брали активну участь у Всеукраїнських конкурс «Колосок» «Кенгуру», «Левеня».

   Протягом навчального року було проведено ряд предметно-методичних тижнів, тижнів педагогічної майстерності вчителів, місячників, презентацій. Це, зокрема, тижні професійної майстерності вчителів німецької мови, фізичної культури, історії, місячник української мови та літератури.

  Відбулися семінари-практикуми «Конфлікти вчителів «учитель-учень» і шляхи їх мирного вирішення (учитель-учні-батьки)», «Дослідження якості роботи вчителя як теоретичний аспект професійних компетентностей, інформаційної та методичної культури», психолого-педагогічний семінар «Особистісне зростання вчителя», педагогічний консиліум «Проблема формування мотивації навчальних досягнень школярів за сучасних умов», методичні консультації «Шляхи підвищення ефективності уроку», психологічні тренінги з педагогічними працівниками «Формування індивідуального стилю роботи вчителя», «Емоційна стабільність педагога», засідання «круглого столу» «Роль учителя у формуванні сучасного суспільства», педагогічні читання  «Творчість учителя як важлива характеристика педагогічної праці».

  Учителі проводили відкриті уроки та позакласні заходи з предметів: різноманітні свята, конкурси, виставки, брейн-ринги, засідання «круглих столів». Брали активну участь у підготовці та проведенні засідань педагогічних рад, семінарів, педагогічних читаннях. На високому рівні, згідно графіка, проводилося взаємовідвідування  уроків у 4 класі. 

   Щороку в школі проводиться косметичний ремонт класних кімнат та приміщень загального користування школи. В цьому навчальному році в ході ремонту,  були залучені матеріали, придбані за кошти батьків та матеріали надані відділом освіти Рокитнянської райдержадміністрації.

   В школі організовано гаряче харчування для дітей молодших класів  за часткову батьківську плату що складає 60% загальної вартості обіду. Діти пільгових категорій забезпечені харчуванням безкоштовно. Їдальня обладнана приладами для зберігання продуктів, їх приготування, миття посуду.

  Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі центральної районної лікарні діти проходять медичне обстеження.  Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі. Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. За результатами цьогорічного медогляду оглянуто 217 дітей, виявлено: з серцевими захворюваннями – 2 учні, хворобами органами дихання – 5 учнів, захворюваннями шлунково-кишкового тракту – 4 учні, ендокринними захворюваннями – 14 учнів, хірургічною патологією – 33 учні, хвороби ЛОР – 36 учнів, хвороби очей – 12 учнів, психоневрологічної хвороби - 4 учні, інфекційної хвороби – 1 учень.

    В школі створені санітарно-гігієнічні умови. Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров’я, шкільної спартакіади,  показ відеофільмів про шкідливість паління, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках.

  В школі створений банк даних щодо різних категорій дітей: дітей-сиріт, напівсиріт, з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також дітей, схильних до правопорушень. Складені акти огляду умов проживання даних учнів, ведеться відповідна робота класними керівниками та  адміністрацією школи.

    Проводиться робота з дітьми, схильними до правопорушень. Вони залучаються до роботи у спортивних секціях та  гуртках.

   Педагогічний колектив працює у тісній співпраці з дитячим будинком «Чебурашка» з питань навчання та виховання дітей.

   Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома, спілкуються з родинами. Однією з традиційних  форм роботи з батьками  є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, практичний психолог, соціальний працівник Рокитнянської РДА, запрошуються працівники  ювенальної превенції, поліції, центру зайнятості.

   Щодо роботи зі зверненнями громадян з питань діяльності навчального закладу проблем не виникло. Всі, і усні, і письмові, звернення вчасно розглядалися і вирішувалися по мірі можливості на місці. Пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою закладу, піклувальною радою та батьками враховувалися при плануванні  роботи закладу.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту