Неділя, 30/Кві/2017, 16:48
Вітаю Вас Гість | RSS

РОКИТНЯНСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2

Меню сайту
ЗНО
Категорії розділу
Освіта [7]
Все про освіту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 131
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звіт директора школи за 2014-2015 н.р.

З В І Т

 

директора

Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Рокитнянської районної державної адміністрації

Київської області

Литвиненка Олександра Івановича

 

2015-2016н.р.

На виконання наказу МОН України № 178 від 23.03.2005 р. «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, сьогодні я звітую перед вами за роботу в 2014 – 2015н.р.

Основним завданням керівника вбачаю створення у навчальному закладі належних умов для надання освітніх та виховних послуг дітям шкільного віку, які проживають в мікрорайоні, що відноситься до закладу, рівного доступу дітей для здобуття якісної освіти, забезпечення стійкого господарського становища школи.

На даний час в закладі навчається 223 учні. Для здобуття якісної освіти нашим вихованцям створювались належні умови: школа забезпечена фаховими спеціалістами з кожного навчального предмету, приміщення школи відповідають санітарним нормам та вимогам, до навчальних планів були введені за бажанням батьків і учнів до варіативної складової різні спецкурси та факультативи, які викладали досвідчені педагоги. Учні залучалися до різних конкурсів, олімпіад з базових дисциплін, де показували гідні результати . Це свідчить про результативність роботи з обдарованими дітьми.

У старшій школі діє екологічний профіль, що дає позитивні результати при виборі професій та складанні тестів ЗНО.

Протягом року проводилися контрольні роботи з усіх предметів за текстами адміністрації школи, під час проведення контрольних  зрізів  знань за текстами відділу освіти  значних розбіжностей не виявлено.

В навчальному закладі створено умови для безперервного підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, їх самоосвітньої діяльності. Продуктивно працюють шкільні методичні об’єднання. Вчителі школи протягом року брали активну участь в районних предметних семінарах та об’єднаннях вчителів.

Колектив школи потужний і перспективний. В даній школі працює  28 педагогічних працівників, з них :

 • 12 -  мають вищу кваліфікаційну категорію;
 • 5 - спеціалісти І категорії;
 • 7 – спеціалісти ІІ категорії;
 • 4 – спеціалісти;
 • 8 - вчителів мають звання «старший учитель»;
 • 3 – вчитель методист.

            26 педпрацівників мають вищу освіту. Всі педагоги пройшли навчання за програмою «INTEL».

У рамках методичної роботи значна увага приділялась роботі з обдарованими дітьми.

З метою виявлення, навчання та розвитку обдарованих дітей, враховуючи освітні потреби, можливості та пізнавальні інтереси школярів у робочому навчальному плані, було виділено години на курси за вибором на підсилення обов’язкового змісту інваріантної складової, передбаченої навчальними планами: у 3,4 класах курс за вибором «Логіка» з метою розвитку мислення, кмітливості, просторової уяви, пам’яті та уваги; у 4 класі курс за вибором «Сходинки до інформатики», що дає можливість учням продовжувати оволодівати основними навичками роботи з комп’ютером; у 1-4 класах з метою корекції знань та роботи   з обдарованими учнями  виділено години для індивідуальних та групових занять (у 1, 3-4 класах  по 1 годині, у 2  –  2 години); у 5 класі курс за  вибором «Технологія вирощування рослин та догляд за ними» з метою виховання в учнів відповідального ставлення до рослин; у 5-6 класах курс за  вибором «Етика» з метою формування в учнів моральних норм та цінностей; у 8 класі: курс за вибором «Основи медичних знань» з метою формування в учнів відповідального ставлення до власного  здоров’я; курс за вибором «Екологія води» з метою виховання в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я та до проблеми охорони води; факультатив «Світ кімнатних рослин» з метою виховання в учнів відповідального ставлення до рослин; факультатив «Аптека природи» з метою виховання в учнів відповідального ставлення до рослин та до власного здоров’я; у 9 класі: курс за  вибором «Ми – громадяни України» з метою формування в учнів почуття патріотизму; у 8-9 класах курс за  вибором  «Уроки  для стійкого розвитку» з метою формування в учнів розуміння необхідності забезпечити стійкий розвиток себе,  причетності кожного до проблем навколишнього середовища.

З  метою роботи  з обдарованими учнями у 5 класі виділено 0,5 години для індивідуальних та групових занять з української мови; у 6 класі - 1 годину для з англійської мови, 0,5 години - з української мови, 1 годину – з математики; у 8 класі  - 1 годину з української мови, 1 годину – з біології; у 9 класі  - 1 годину з української мови.

З метою  забезпечення  ефективності та якості  профільного навчання  відведено у 10 класі: курс за вибором «Екологія людини» з метою формування в учнів екологічних знань, переконаності в необхідності  бережливого ставлення до довкілля; курс за вибором «Фізіологія людини» з метою поглиблення знань учнів з біології людини; курс за вибором «Лісознавство з основами лісівництва» з метою формування в учнів відповідального ставлення до природи; по 1 годині для проведення індивідуальних та групових занять з української мови та біології, 0,5 години – з географії з  метою роботи  з обдарованими учнями;  у  11 класі: факультатив «Основи генетики людини» з метою поглиблення знань учнів про генетику, формування вмінь розв’язувати задачі; факультатив «Основи критичного мислення» з метою розвитку критичного мислення школярів; курс за вибором  «Нанотехнології в біології» з метою поглиблення знань учнів з біології; по 1 годині для проведення індивідуальних та групових занять з української мови та біології; у 10-11 класах - курс за вибором «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу» з метою виховання в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я.

У навчальному році приділялась належна увага позакласній роботі, продумано і цілеспрямовано проводились предметні тижні і загальношкільні свята.

Робота шкільного колективу сприяла виявленню та підтримці талановитої молоді, створенню умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати.

Команди учнів школи брали активну участь у районних спортивних змаганнях. Збірна команда хлопців з футболу є володарем районного кубку та кубку пам’яті Б. Першина, команда школи є переможцем районних змагань з міні-футболу, команди дівчат є переможцями турніру з гандболу та міні-футболу. Активну роботу по підготовці шкільних команд слід відзначити з боку вчителя фізкультури Бусла Р. М.

Протягом 2014-2015 н. р. учні школи приймали активну участь у районних конкурсах, де вибороли багато призових місць та були нагороджені грамотами та дипломами відділу освіти Рокитнянської РДА, зокрема маємо переможців і призерів в конкурсах «Скарби рідного краю», «Об’єднаймося ж брати мої», «Право очима дитини», «Мій рідний край – Рокитнянщина», «Калиновий дзвін», «Ліси для нащадків», «Безпека дорожнього руху – це життя», «Вільні від насильства».

Учні та вчителі школи протягом навчального року активно демонстрували свою громадську позицію. В школі пройшло багато патріотичних заходів та акцій, зокрема учні школи активно допомагали воїнам 30-ї танкової бригади та воїнам-прикордонникам з м. Краматорськ, готувалися продуктові набори з сушених овочів, виготовлялися маскувальні сітки. Активну участь учні прийняли в акції «Лист солдату».

В школі проводиться контрольно-аналітична діяльність. Відвідано та розроблено аналіз 11 відкритих уроків, 8 засідань рад у справах неповнолітніх, 15 позакласних виховних заходів.

У 2014-2015 навчальному році у школі працювали такі методичні підрозділи:

 • методична рада (голова Островська Л. І.);
 • ШМО вчителів початкових класів (керівник Бурчак Л. М.);
 • ШМО вчителів гуманітарного циклу (керівник Потапенко Н. В.);
 • ШМО вчителів природничо-математичного циклу (керівник Переклад В. Й.);
 • ШМО вчителів технічно - естетичного циклу (керівник Цимбал Т. М.);
 • ШМО класних керівників (керівник Пономаренко С. М.);
 • творча група вчителів (керівник Виродова Л. В.);

Плани роботи методичних підрозділів виходили із змісту науково-методичної проблеми школи. Під час проведення засідань ШМО, творчої групи протягом навчального року проводилося  вивчення, опрацювання інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу, змісту, форм і методів проведення уроків та позакласних заходів, новинок психолого-педагогічної літератури; обговорювалися актуальні проблеми навчання та виховання учнів, вчителі проводили відкриті уроки; педагоги ділилися досвідом своєї роботи.

Підвищенню та удосконаленню педагогічної майстерності вчителів сприяла  чергова  атестація,   внаслідок   якої    було   підтверджено    вищу кваліфікаційну категорію та  присвоєно педагогічне звання «Учитель-методист» вчителю біології та географії Островській Л. І.; підтверджено    вищу кваліфікаційну категорію та  педагогічне звання «Старший учитель» вчителю початкових класів Бездітній Т. Г., вчителю української мови та літератури Мирончук Н. Я., вчителю математики Переклад В. Й.; підтверджено  першу кваліфікаційну категорію та  педагогічне звання «Старший учитель» вчителю української мови та літератури Потапенко Н. В.; підтверджено  першу кваліфікаційну категорію вчителю математики Саєнко Л. М.; підтверджено   кваліфікаційну категорію «спеціаліст» вчителю початкових класів Лєсніковій Н. І.; встановлено І кваліфікаційну категорію вчителю фізики та математики Аксьоновій С. В. та ІІ кваліфікаційну категорію вчителю фізичної культури Буслу Р. М.

В ході атестації було  розглянуто: методичні рекомендації  «Картинний словник для 2 класу» вчителя  початкових класів Бездітної    Т. Г., навчальний посібник «Використання елементів інтеграції на уроках української мови та літератури» вчителя  української мови та літератури Мирончук Н. Я., методичний посібник «Нестандартні уроки математики» вчителя математики Переклад В. Й.

У школі на належному рівні здійснюється інноваційна діяльність. Вчитель  історії та правознавства Шаравара Н. Я. впроваджує програму з проекту «Освіта стійкого розвитку», вчитель біології Виродова Л. В. - Комплексну програму формування навичок здорового способу життя у дітей та підлітків (за проектом «Діалог»).

Вчителі української мови та літератури Мирончук Н. Я., математики та фізики Аксьонова С. В., Саєнко Л. М., початкових класів Бурчак Л. М., Лєснікова Н. І. та  Островська І. В.,  трудового навчання  Танцюра Н. І.,  практичний психолог Романюк Л. О.,  історії та правознавства Шаравара Н. Я., основ здоров’я Бондаренко Л. Д.   пройшли курсову перепідготовку  у КОІПОПК.

Свідченням реалізації науково – методичної проблеми школи є успіхи учнів І – ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

У І етапі олімпіад взяли участь 220 учнів, у ІІ етапі - 70. Учасники ІІ етапу здобули 11 призових місця, з них 1 перше, 5 других, 5 третіх. Найкраще виступили команди з біології - 3 призових місця, з української мови та літератури – 3 призових місця, з екології – 2 призових місця. Учениця 11 класу Іщенко Вікторія здобула 3 місце у ІІІ етапі олімпіади з біології. У 2014-2015 навчальному році у школі продовжував працювати первинний осередок МАН. Членами НТУ були 6 учнів, 2   брали участь у І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів НТУ  МАН України і обоє здобули перші   місця. Це учні 11 класу: Бобровська Вікторія - секція «Зоологія, ботаніка» та Коновал Іван - секція «Охорона довкілля».

У 2014-2015 навчальному році 33 учні 3-11 класів брали участь у І етапі ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, 3 учні – у ІІ (районному) етапі, де Приймачук Юлія, учениця 4 класу, здобула 3 місце.

У І етапі V Міжнародного  мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка брали участь 24 учні 5-11 класів, 3 з них – у ІІ (районному) етапі, де двоє,  Пухова Стефанія, учениця 7 класу та  Потапенко Анастасія, учениця 9 класу,  здобули призові місця.

У І етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням учениця взяли участь 6 учнів.

Учні школи брали активну участь у Всеукраїнських конкурсах «Колосок», «Веселий колосок», «Кенгуру», «Левеня», «Геліантус».

Протягом навчального року було проведено ряд предметно – методичних тижнів, тижнів педагогічної майстерності вчителів, місячників, презентацій. Це, зокрема, тижні професійної майстерності вчителів правознавства. світової літератури фізики образотворчого мистецтва, місячник української мови та літератури. Відбулися психолого-педагогічногі семінари «Резерви підвищення ефективності уроку»,   «Сучасний учень і шляхи взаємодії», семінар – практикум  «Учитель – це поклик душі», педагогічна виставка творчих доробок вчителів «Я роблю це так…», засідання «круглого столу» «У лабіринтах Державних стандартів», майстер-клас «Передай досвід»,  фестиваль методичних  ідей «Феліксологія уроку – оцінювання уроку з позиції щастя: на який урок чекають діти?», ділова гра «Спільна творчість вчителя і учня – основний критерій сучасного уроку», педагогічний міст «Навчаючи інших – навчаюся сам», творча наукова дискусія «Основне завдання школи ХХІ століття – виховання творчої особистості»,  калейдоскоп творчих ідей «Творча співпраця вчителів і учнів як результат якісної освіти».

 Вчителі проводили відкриті уроки та позакласні заходи з предметів: різноманітні свята, конкурси, виставки, брейн-ринги, засідання «круглих столів». Брали активну участь у підготовці та проведенні засідань педагогічних рад, семінарів, педагогічних читаннях. На високому рівні, згідно графіка проводилося взаємовідвідування  уроків у 4 класі.

В цьому навчальному році планується в міру можливості залучити батьківські та спонсорські кошти для поточного ремонту приміщень школи, спортивного залу та впорядкування територій школи.

Минулого року за допомогою ЗАТ «Рокитнянський цукровий завод» була вдосконалена шкільна мережа доступу до Інтернету, впорядковано приміщення бомбосховища для учнів школи. За батьківські кошти проведено ремонт газової котельні, водопідведення до їдальні, придбані деякі меблі для приміщення школи, придбана фарба для підлоги коридорів школи.

Харчування в школі для учнів усіх пільгових категорій було організовано лише в І семестрі, в ІІ семестрі, в зв'язку з економічним становищем, харчування в школі не проводилося. Школа для можливої організації харчування в наступному навчальному році забезпечена приміщенням та обладнанням.

         Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі центральної районної лікарні діти проходять медичне обстеження.  Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі. Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. На проходження медичного огляду кожному працівнику школи виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медичної сестри школи.

              Навчальний рік, що минув, був позначений цікавими оздоровчими заходами у школі, зокрема  проведений традиційний День здоров’я, шкільна спартакіада,  покази відеофільмів про шкідливість паління, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках, практичні тренінги з вчителями та учнями школи по наданню першої медичної допомоги. Протягом начального року оздоровлено 67 учнів школи, з них 25  - у літньому пришкільному таборі, 42 – за путівками в санаторіях.

                   В школі створений банк даних щодо різних категорій дітей: дітей – сиріт, напівсиріт, з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також дітей, схильних до правопорушень. На всіх їх зроблені акти огляду умов проживання, ведеться відповідна робота як з боку класних керівників, так і адміністрації школи.

         Проводиться робота з дітьми, схильних до правопорушень. Вони залучаються до роботи у спортивних секціях та  гуртках.

       Педагогічний колектив працює у тісній співпраці з дитячим будинком «Чебурашка» з питань навчання та виховання дітей батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.     Однією з традиційних  форм роботи з батьками  є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, практичний психолог, соціальний працівник Рокитнянської РДА, запрошуються працівники Рокитнянського РВУМВС, центру зайнятості.

         Щодо роботи зі зверненнями громадян з питань діяльності навчального закладу проблем не виникло. Всі, і усні, і письмові, звернення вчасно розглядалися і вирішувалися по мірі можливості на місці. Пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою закладу, піклувальною радою та батьками враховувалися при плануванні  роботи закладу.

 

 

 

Гаряча лінія
Дитяча гаряча ліні
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2017