Неділя, 18/Сер/2019, 10:52Вітаю Вас Гість | RSS
РОКИТНЯНСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2
Меню сайту
Категорії розділу
Освіта [7]
Все про освіту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 141
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Виховний захід «Підліток і закон» (для учнів 5-9 класів)


Виховний захід «Підліток і закон» (для учнів 5-9 класів).

 

Мета: ознайомити учнів із положеннями Кримінального кодексу України; розкрити причини правопорушень та їхні наслідки; розвивати в учнів почуття відповідальності за свої вчинки, дії; ознайомити їх з основами правомірної поведінки.

Запрошений: працівник Ювенальної превенції.

 План

1. Вступна частина.

2. Обговорення виступів учнів.

3. Виступ представника міліції.

4. Колективне обговорення ситуацій.

5. Заключне слово класного керівника.

Класний керівник.

Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Звичайно, у вашому віці неможливо знати детально всі закони. Але основне, що стосується вас, ви повинні знати. Це і є метою нашого заходу.

Метод «Мозкова атака» - учні стисло висловлюють свої думки про юридичну відповідальність, правопорушення.

1-й учень. Юридична відповідальність – це передбачене законом і застосоване органами держави примусове обмеження або позбавлення правопорушника певних благ. Вона завжди супроводжується моральним осудженням порушника закону. Юридична відповідальність застосовується лише за певних обставин, передбачених законом, які називаються підставою відповідальності. Такою підставою є факт учинення правопорушення.

2-й учень. Правопорушення – порушення правової норми, заборони, встановленої суспільством. Тобто – це антисуспільне діяння. Держава та її органи мають право за законами карати правопорушників. Отже, правопорушення – це протиправне антисуспільне діяння, що заподіює шкоду суспільству і карається законом. Правопорушенням може бути не лише дія, а й бездіяльність. У деяких випадках бездіяльність буває аморальною, шкідливою суспільству, наприклад, ненадання необхідної допомоги потерпілому, коли можна було її подати. Метод «Мікрофон» - учні по черзі, імітуючи говоріння в мікрофон називають причини скоєння правопорушень.

3-й учень. Треба пам’ятати про те, що від проступку до злочину один крок. Шлях до злочину розпочинається з розбещеності, неповаги до старших, жорстокості. До однієї з основних причин виникнення правопорушень можна віднести відсутність почуття особистої відповідальності, що часто веде до співучасті у злочинних діях. Ця та інша причини можуть привести до скоєння злочину. Але треба пам’ятати, що незнання закону не звільняє від відповідальності. Кримінальна відповідальність настає за скоєння злочину, тобто суспільно небезпечного діяння, передбаченого кримінальним правом. Це посягання на суспільний лад держави, власність, особисті, політичні, трудові, майнові права…

4-й учень. Алкоголізм, наркоманія і токсикоманія є великим злом, що веде до розпаду сімей, скоєння злочинів, калічить долі людей. Найстрашніші наслідки наркоманії та алкоголізму – спустошена душа, моральне падіння, втрата сенсу життя. Значна частина людей, які вживають спиртне та наркотики стають злочинцями. Вони належать до так званої групи ризику. Наркоманію називають чумою ХХ століття. Наркоманія і токсикоманія приводять до повної деградації людини. Хто хоч раз спробував наркотики, той стає їхнім рабом назавжди.

 5-й учень. Найнебезпечнішим видом правопорушення є злочин. За здійснення злочинів законодавством України передбачається кримінальна відповідальність ст. 2 ККУ. Кримінальній відповідальності підлягають лише особи, які вчинили злочин (ст. 3 ККУ). Важливою ознакою злочину є винність. При скоєнні злочину винність проявляється по-різному. Існує кілька форм винності: умисел, необережність. Умисел – коли особа, яка вчинила злочин, усвідомлює цей злочин, передбачає суспільно небезпечні наслідки свого діяння та бажає здійснення цих наслідків. Злочин вважається вчиненим з необережності, якщо людина передбачала можливість настання суспільно небезпечних наслідків своєї дії або бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення, або не передбачала їх настання, хоч повинна була, чи могла передбачити. Метод «Коло ідей» - учні по черзі, сидячи у колі висловлюють свою думку про кримінальне покарання і обґрунтовують свою позицію.

6-й учень. Кримінальне покарання – це особливий захід державного примусу, що застосовується за здійснення злочину. Кримінальне покарання може застосовуватись лише судом. Ст. 22 ККУ визначає мету та функції покарання. Надання допомоги, а також щире розкаяння, явка з повинною, активне сприяння розкриттю злочину – це обставини, що пом’якшують відповідальність. Обставини, що обтяжують відповідальність, - це здійснення злочину групою осіб за попереднім зговором, здійснення злочину в стані сп’яніння.

 7-й учень. Незнання закону не звільняє від відповідальності, отже знай:

- якщо ти малолітній правопорушник, то тобі і твоїм батькам доведеться нести передбачену Законом відповідальність;

- бездоглядну дитину віком до 15 років після встановлення її особи та всіх обставин, що призвели до її бездоглядності, відповідні органи передають на виховання спеціально призначеним опікунам або до відповідних виховних закладів;

- підлітки віком від 15 до 18 років можуть бути віддані під нагляд опікунів або до відповідних виховних закладів; неповнолітні віком від 11 до 18 років можуть бути притягнуті до відповідальності за неналежну поведінку (систематичне ухилення від навчання та праці, бродяжництво, жебрацтво, дрібні злочини тощо) й направлені за вироком суду чи за рішенням уповноважених служб у справах неповнолітніх на перевиховання до спеціальної школи (професійного училища);

- закон установлює кримінальну відповідальність за протиправні дії з 16 років;

- неповнолітні, яким на момент вчинення тяжкого злочину (вбивства, зґвалтування, грабежу, злісного хуліганства тощо) виповнилося 14 років, можуть бути за вироком суду позбавлені волі строком до 10 років, з відбуванням покарання у виховно-трудовій колонії;

- якщо заподіяний злочин не становить великої небезпеки для суспільства, до неповнолітнього можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру.

Представник Ювенальної превенції. Злочин – це суспільно небезпечне діяння, виявлене або в дії, або в бездіяльності. Злочин полягає в активних діях (крадіжка чужих речей, вчинення тілесних ушкоджень іншим людям). Повідомлення про злочин є важливою умовою боротьби зі злочинністю і засобом запобігання їй, свідчить про громадську зрілість людини. Воно не має нічого спільного з таким негативним явищем, як наклеп. Кривдник ніколи не виступить відкрито проти недоліків, а таємно обговорюватиме їх за спиною своїх товаришів. Якщо людина напевно знає про підготовлений або вчинений злочин, повідомити про який зобов’язує закон, але все-таки не виконує цього обов’язку, вона підлягає кримінальній відповідальності. Деякі інші види пасивної поведінки є злочинною бездіяльністю (неподання водієм допомоги людині, яка постраждала під час автомобільної аварії, неподання капітаном судна допомоги людям, які гинуть у воді).

 Вік, з досягненням якого настає кримінальна відповідальність за злочин - 16 років. Однак за вбивство, зумисне заподіяння тілесних ушкоджень, що спричинили розлад здоров’я, зґвалтування, розбійний напад, крадіжку, злісне хуліганство, зумисне знищення або пошкодження державного майна громадян, що призвело до тяжких наслідків, а також за умисне вчинення дій, які можуть викликати аварію, відповідальність настає з 14 років. На жаль, 14-16-річні підлітки не завжди знають, що вони вже можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності. Підстави і принципи кримінальної відповідальності визначаються кримінальним правом. Кримінальний кодекс як офіційний документ визначає мету та види покарань. Це також треба знати кожному громадянину України. Нині в Україні функціонує 120 тюрем на 160 тис. місць. Засуджено понад 100 тис. підлітків, 527 тис. взято на облік у ЮП. Кримінальний кодекс України досить об’ємний за своїм змістом. Неможливо за один урок його вивчити та перечитати. Окремо, в кожній частині кодексу мова йдеться про: державні злочини; злочини проти власності; злочини проти життя, здоров’я, честі і гідності особи; службові злочини; військові злочини; злочини проти правосуддя; злочини проти громадської безпеки, громадського порядку та народного здоров’я. Зупинимося на розділі, де мова йде про злочини проти громадської безпеки. Які злочини тут фігурують, яка міра покарання передбачена за скоєння саме такого роду злочинів? Пропоную ознайомитися з деякими статтями цього розділу. Учні по черзі зачитують статті кодексу. Хуліганство. Хуліганство, тобто навмисні дії, що грубо порушують громадський порядок. Карається позбавленням волі на строк від 6 місяців. Злісне хуліганство. Дії, що визначаються цинізмом, зухвалістю, вчинені раніше судимою особою. Карається позбавленням волі на строк до 3 років. Знищення і руйнування пам’яток культури (позбавлення волі на строк до 3 років).

  Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння (позбавлення волі на строк до 1 року). Глум над могилою (позбавлення волі на строк до 3 років). Придбання або збут майна за відома здобутого злочинним шляхом (позбавлення волі на строк до 2 років). Угін автотранспортних засобів (позбавлення волі на строк до 1 року). Самовільна зупинка поїзда без потреби (до 2 років позбавлення волі). Незаконне носіння, зберігання, виготовлення і збут вогнестрільної чи холодної зброї, бойових припасів та вибухових речовин (позбавлення волі до 5 років). Виготовлення, придбання, зберігання або збут отруйних і сильнодіючих речовин (позбавлення волі на строк до3 років). Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, пересилка або збут наркотичних речовин (позбавлення волі на строк до 10 років). Посів або вирощування заборонених культур, що містять наркотичні речовини (позбавлення волі на строк до 5 років). Схилення до вживання наркотичних речовин (позбавлення волі на строк до 5 років). Крадіжка – позбавлення волі на строк до 3 років. Грабіж – до 5 років позбавлення волі. Крадіжка вчинена повторно чи за попереднім зговором групою осіб – до 7 років позбавлення волі, а грабіж за цих самих обставин – до 8 років позбавлення волі. Класний керівник.

  Тепер перейдемо до реальних прикладів з життя. Давайте разом проаналізуємо наступні ситуації. 1-ша ситуація. З тих чи інших причин ви зустрічаєтесь з гуртом підлітків, які пропонують вам закурити або понюхати… Як ви вчините в цьому випадку?

2-га ситуація. Ваш товариш, що проживає з вами в одній кімнаті в гуртожитку задумав разом із своїми друзями пограбувати магазин. Які ваші дії?

3-тя ситуація. Прогулюючись ввечері по місту, ви помітили, що компанія молодиків гамселить чоловіка із сусіднього з вашим будинку. Що ви будете робити?

    Заключне слово класного керівника. Закінчуючи наше засідання, хочу наголосити на тому, що наш Основний Закон – Конституція, так як і Загальна декларація прав людини гарантують нам можливість людського життя, ставлять його попереду будь- яких чинників нашого буття. Тому ми завжди повинні твердо пам’ятати: «Кожна людина має обов’язки перед суспільством, у якому тільки й можливий повний розвиток її особи». А саме: неухильно додержуватись Конституції та інших законів України; не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей; шанувати і поважати державні символи України; не задавати шкоди природі, історико- культурній спадщині. Відшкодовувати завдані їм збитки. Немає прав без обов’язків, немає обов’язків без прав. І ще одну заповідь повинен запам’ятати кожен із нас: «Шануй батька свого і матір свою». Адже саме батьки дали нам життя, саме вони щоденно переживають за нас, хочуть, щоб ми завжди були здоровими, щасливими

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz